Přirozenost pro vaše vlasy

Slunce, chlad, moře, znečištění, barvení, nošení klobouku nebo helmy… Tyto faktory mohou ovlivnit zdraví vašich vlasů. Nastal čas nabídnout jim koktejl „vitality“, který jim pomůže znovu získat zářivost a objem.

Vitaminy, minerály a rostliny pro vás

Aminokyseliny jsou základní jednotkou tvořící bílkoviny, zejména keratin, který tvoří součást naší pokožky, nehtů a tedy i vlasů.

20 aminokyselin, které naše tělo používá k tvorbě proteinů, však 11 musí být poskytnuto naší stravou, protože naše tělo je nedokáže produkovat v dostatečném množství, aby uspokojilo naše potřeby.

Naše vlasy také oceňují minerály, jako je měď a zinek. První přispívá k jejich pigmentaci. Pokud jde o druhý, přispívá k udržení jejich dobrého zdraví tím, že podporuje jejich růst a reguluje jejich ztrátu, stejně jako vitamin B8, také známý jako vitamín H nebo biotin.

Existují také rostliny, které vám mohou pomoci udržet krásné vlasy. Patří mezi ně např. rukola, přeslička, kopřiva aj. Rukola, brassica, pojmenovaná podle čeledi, do které patří, podporuje růst vlasů tím, že pomáhá stimulovat vlasovou cibulku. Co se týče přesličky, přezdívané „culík“, protože má nitkovité a rozvětvené stonky, je známo, že pomáhá udržovat silné a odolné vlasy.

Masáž vlasové pokožky pro větší vitalitu vlasů

Masáž pokožky hlavy pomáhá stimulovat mikrocirkulaci. Nejlepší čas na masáž pokožky hlavy je ve sprše. Jakmile jsou vaše vlasy mokré a umyté šamponem, masírujte vlasovou pokožku po dobu 1 minuty otáčivýmu ohyby a tahem směrem ke středu hlavy.

Pokud nemáte čas na masáž ve sprše, můžete si pokožku hlavy masírovat i na sucho, například u televize 1 až 2 minuty . Pracujte konečky prstů nebo ploškami rukou, abyste uvolnili pokožku hlavy, a položte palce na stranu hlavy, abyste definovali středovou osu.

Pro péči o vlasy smíchejte 1/2 až 1 avokádo (v závislosti na hmotnosti vlasů a velikosti avokáda) s 1 celým vejcem a 1 lžící rostlinného oleje. Naneste na vlasy. Zabalte si vlasy do teplého ručníku, potravinářské fólie nebo hliníkové fólie. Nechte působit 15 až 30 minut. Opláchněte si vlasy a umyjte šamponem.

Věděl jsi ?
Naše vlasy se neustále obnovují a jejich průměrná životnost je u mužů 3 roky. U žen je delší a trvá 4 a 5 let. V tomto období každý vlas neúprosně roste. Když odumře, je okamžitě nahrazen jiným. Odumřelý vlas však nevypadne hned. Čeká ještě další 2 až 3 měsíce, než bude trvale vyloučen z vlasového folikulu. Geneticky naprogramovaný počet vlasových cyklů je celkem 25 až 30 za celý život.


zpět na všechny články

Certifikované
produkty

Náš závazek
k biodiverzitě

40 let francouzského
know-how

vyrobeno
ve francii

© 2024 Liftea a.s. | Počernická 272/96, 108 03 Praha 10