Osvojte si správné rituály!

Slunce, chlad, moře, znečištění, barvení, nošení klobouku nebo helmy… Tyto faktory mohou ovlivnit zdraví vašich vlasů. Abyste se o ně starali a měli krásné vlasy, Arkopharma s vámi sdílí všechna svá tajemství.

Rituál „objem“

Při vytváření účesu, jako je culík nebo drdol, můžete jemně natupírovat vlasy u kořínků a zafixovat je lakem na vlasy.

Na sušicí straně fénu vyjměte nástavec, aby se horký vzduch lépe rozptýlil, a poté sušte vlasy, zatímco držíte hlavu skloněnou dolů. Projeďte prsty vlasy u kořínků, abyste je uvolnili v opačném směru růstu. Před narovnáním hlavy počkejte několik sekund, než vlasy vychladnou. Budou lépe držet tvar. Pokud to váš fén umožňuje, dokončete účes profouknutím vlasů studený vzduchem.

Vlasy ošetříte tak, že je projedete hřebenem, který jste předtím namočili v nádobce s pivem. Jakmile jsou všechny vlasy namočené, nechte je uschnout a opláchněte. Jednoduše úžasné!

Rituál

Myjte si vlasy méně často. Mytí vlasy vysušuje, protože je zbavuje ochranného oleje. Zkuste snížit počet mytí šamponem na jednou nebo dvakrát týdně.

Abyste předešli poškození vlasů, omezte působení tepla na vlasy a nechte je sušit na vzduchu. Až budou téměř suché, teprve tehdy použijte fén. Nezapomeňte ho držet 10-15 cm od vlasů, abyste je příliš nevysušili.

Pro péči o vlasy rozřeďte 3 kapky esenciálního oleje Ylang-ylang v 6 lžících rostlinného oleje, jako je arganový, avokádový nebo jojobový olej. Naneste do délek a zaměřte se na konečky vlasů. Přikryjte vlasy plastovou fólii. Nechte působit hodinu, nebo déle, pokud můžete. Jemně umyjte vlasy šamponem a poté dobře opláchněte.

Rituál „síla“

Nejprve musíte najít šampon, který vlasy příliš nemastí ani nevysušuje. Vyberte si proto šetrný přípravek, který respektuje pH vlasové pokožky a zároveň hydratuje a zjemňuje vlasové vlákno.

Co se týče mytí , nepoužívejte velké množství šamponu a také se vyhněte dvojímu mytí, protože to zbytečně zvyšuje citlivost pokožky hlavy.

Pro ošetření vlasů smíchejte následující esenciální oleje: 5 ml oleje z cedrového dřeva, 3 ml levandulového oleje, 5 ml šalvějového oleje a 30 ml rostlinného oleje, jako je arganový olej, avokádový nebo jojobový. Naneste tuto směs na vlasy, jemně vmasírujte a nechte působit několik hodin nebo i přes noc. Po probuzení si vlasy umyjte jako obvykle. Tuto kúru můžete opakovat přibližně 3krát týdně.

Rituál „flexibilita“

S kartáčem v ruce, s hlavou skloněnou kartáčujte vlasy od šíje směrem k čelu. Poté ze stran směrem k temeni hlavy, nakonec hlavu zvedněte a vyčesávejte vlasy směrem dolů od čela k zátylku.

Pokud jde o osušení , když vyjdete ze sprchy, použijte bavlněný ručník nebo ručník z mikrovlákna. Na vlasy spíše tlačte, než abyste je třeli. Pro okouzlující a přirozený efekt, jakmile jsou vlasy suché nebo mírně vlhké, dopřejte vlasům pohyb pomocí kulatého kartáče a fénu na střední intenzitu. Dokončete sušení studeným vzduchem.

Pro péči smíchejte vaječný žloutek, šálek oleje (dle vašeho výběru nebo směs několika olejů) a lžičku citronu. Směs dobře prošlehejte.

Naneste v dostatečném množství na vlasy (mokré nebo suché) a postupným masírování směs rovnoměrně rozetřete po celé délce vlasů. Nechte působit 15 minut pod teplým ručníkem nebo igelitem. Poté vlasy umyjte šamponem. Nakonec vlasy rychle opláchněte studenou vodou, aby se vlákna uzavřela.

Rituál „hebkost“

Bavlna má tendenci přilnout k vlasovým šupinkám, zatímco po hedvábí nebo saténu vlasy kloužou. Vyměňte své bavlněné povlaky polštářů za hedvábné nebo saténové… hebkost zaručena.

Co se týče sušení , pokud nenecháváte vlasy uschnout na vzduchu, zakončete fénování studeným vzduchem nebo ukončete sušení, když jsou vlasy ze tří čtvrtin suché, aby se nevysušily a zůstaly lesklé. Pokud jste příznivci fénování, předtím, než začnete vlasy tvarovat kartáčem, dobře si je předsušte.

Pokud jde o péči, jednou týdně si dopřejte „olejovou lázeň“. Neříkejte si „po tomhle budu mít mastné vlasy“, protože to tak není! Potřete si vlasy kokosovým olejem, pramínek po pramínku, zvláště konečky, pokud jsou suché. Nechte působit alespoň hodinu nebo přes noc (nezapomeňte si v tomto případě povlak na polštář chránit ručníkem). Poté vlasy umyjte šamponem.

Rituál „krása“

Považujeme-li vlasy za nedílnou součást naší osobnosti, jsou jistě anatomickým prvkem, kterým se můžeme nejsnáze projevit.

Je snazší ostříhat si vlasy, obarvit si je nebo si je upravit podle nálady a přání než vymazat vrásky… Vše je otázkou stylu vyjadřujícího různé stránky ženy: dokonale vyfoukané vlasy do kanceláře, vlnité vlasy o víkendu, mokrý look na pláži, velkolepý drdol na večer. A která celebrita se nezapsala do historie účesů?

Co se týče péče , pojďme trochu cestovat, zamiřme do Indie… Tajemství krásy vlasů indických žen spočívá v smíchání 1 dávky prášku Amla – stromu, jehož plody jsou známé v ajurvédské praxi – se 3 dávkami Shakakai, malého keře, jehož lusky se používají jako zkrášlující prostředek na vlasy. Přidejte tolik teplé vody (nejlépe minerální), aby vznikla pasta, ne příliš tekutá. Pastu naneste na vlasy a nechte působit maximálně 3 až 5 minut. Důkladně opláchněte, abyste z vlasů odstranili všechny zbytky, nepoužívejte šampon. Pro dosažení nejlepších výsledků vlasy nakonec opláchněte studenou vodou, aby se šupinky uzavřely. Péči opakujte jednou týdně po dobu 1 měsíce.

Pokud máte blond nebo kaštanové vlasy, mohou se po ošetření objevit odlesky, které však po uschnutí zmizí. Pro kudrnaté vlasy: abyste vytvořili krásné kudrny, použijte při pročesávání trochu kokosového oleje.

Rituál „vitalita“

Je zapotřebí věnovat čas péči o vlasy a jejich ochranu, hydratovat se a dopřát si vyváženou stravu bohatou na vitaminy, aminokyseliny, minerály a stopové prvky.

Masáž pokožky hlavy pomáhá stimulovat mikrocirkulaci. Nejvhodnější dobou pro masáž pokožky hlavy je během sprchování. Když jsou vaše vlasy mokré a umyté šamponem, masírujte vlasovou pokožku po dobu 1 minuty silnými rotačními pohyby směrem ke středu hlavy. Pokud nemáte čas provádět tuto masáž ve sprše, můžete si pokožku hlavy masírovat také na suchých vlasech, například před televizí, po dobu 1 až 2 minut. Pomocí konečků prstů nebo dlaní uvolněte pokožku hlavy, položte palce na stranu hlavy, abyste definovali středovou osu.

Pro péči smíchejte 1/2 až 1 avokádo (v závislosti na hmotnosti vlasů a velikosti avokáda) s 1 celým vejcem a 1 lžící rostlinného oleje. Naneste na vlasy.  Vlasy zabalte do teplého ručníku, potravinové fólie nebo hliníkové fólie. Nechte působit 15 až 30 minut. Opláchněte a umyjte vlasy šamponem.


zpět na všechny články

Certifikované
produkty

Náš závazek
k biodiverzitě

40 let francouzského
know-how

vyrobeno
ve francii

© 2024 Liftea a.s. | Počernická 272/96, 108 03 Praha 10